AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Děti ze ZŠ Štolcova získají opravené hřiště, využijí jej od září
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Shutterstock

Brno

Rekonstrukce se dočká hřiště Základní školy Štolcova, kterou navštěvují děti s autismem a mentálním handicapem. Rada města Brna na dnešním zasedání schválila, že opravy nyní nevyhovující plochy provede firma BESTBUILD, s. r. o, za necelé čtyři miliony korun bez DPH. Hotovo bude během léta.

Aktuálně není hřiště ve dvorní části ZŠ Štolcova ve stavu, aby na něm mohla probíhat výuka tělesné výchovy ani další školní aktivity. Radní tak odsouhlasili, že venkovní prostor upraví firma BESTBUILD, s. r. o., za 3 933 333,33 korun bez DPH. Samotný objekt školy bude při stavbě zajištěn proti jakémukoliv poškození.

„Po rekonstrukci bude hřiště splňovat volejbalové rozměry 9 metrů × 18 metrů včetně lajnování a příslušenství. Přidá se i zpevněná plocha a běžecká oválná dráha, jež doplní dřevěný přístřešek s lavicí. Zázemí poslouží výhradně potřebám školy, nikoliv veřejnosti,“ uvedla radní pro oblast školství Irena Matonohová. 

Do ZŠ Štolcova chodí žáci a žákyně s autismem či jiným mentálním znevýhodněním. Opraveného hřiště si tyto děti užijí už začátkem příštího školního roku 2024/2025. 

Autor / zdroj: Filip Poňuchálek

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.