AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

SPŠ elektrotechnická v Pardubicích má své Prokopy Diviše
SPŠ elektrotechnická v Pardubicích má své Prokopy Diviše. 
Autor / zdroj foto: Šárka Lapáčková Beránková

Pardubice

Již po páté se žáci ze Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy v Pardubicích zúčastnili Motivačního programu Prokopa Diviše, který vyhlašuje společnost ČEZ Distribuce. Na slavnostním vyhlášení v Hudební síni v Pardubicích si své šeky a diplomy převzalo devět oceněných studentů. Zároveň byli vůbec poprvé oceněni i nejlepší žáci, včetně těch z prvního ročníku, zapojení do elektronické podoby motivačního programu prostřednictvím mobilní aplikace Prokop Digiš.

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč regiony. Mladí elektrotechnici po celý školní rok sbírají body podle toho, jak jim to jde ve škole i mimo ni, ve studentských soutěžích a dalších aktivitách nad rámec běžné školní docházky. Hlavní motivací k dobrým studijním výsledkům je pochopitelně ocenění a peněžitá odměna 16 000, 11 000 a 7 000 Kč, dle umístění na 1. – 3. místě.

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola v Pardubicích se motivačního programu zúčastnila popáté. „Opět jsme se letos zařadili do Motivačního programu Prokopa Diviš, protože mezi studenty je opravdu velký zájem. Motivací je samozřejmě finanční odměna. Program se líbí i nám pedagogům, podporuje a motivuje mladé elektrotechniky, učí je přemýšlet komplexně a být aktivní,“ říká Petr Mikuláš, ředitel školy.

Společnost ČEZ Distribuce spolupracuje se školami, které vychovávají elektro odborníky dlouhodobě. Vzájemná spolupráce je výhodná i pro naši společnost, která motivuje studenty a snaží se podporovat technické vzdělávání a „vychovat“ si budoucí kvalifikované pracovníky již během jejich studia. Motivační program Prokopa Diviše je oblíbený u studentů i pedagogů a pomáhá podpořit nadané studenty, kteří se v mnoha případech uchází o zaměstnání právě v energetice. Studenti peníze použijí například na cestování, na kurz autoškoly nebo na nákup nářadí.

Na východě Čech jsou do programu zapojeny dvě střední školy: Střední průmyslová škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradební, Hradec Králové a SPŠE a VOŠ Pardubice

Letošního 8. ročníku Motivačního programu se celkem zúčastnilo 1 393 studentů. Za 8 let je to 8 489. Do letošního pilotního ročníku aplikace Prokop Digiš se zapojili napříč všemi školami 423 studenti. Absolvovali přitom 27 kvízů po deseti otázkách. Odměňováni hodnotnými věcnými cenami jsou tři nejlepší v každém ročníku dané školy.


Celkové výsledky Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice

obory kategorie „H“

1. místo Jan kalous

2. místo Vojtěch Zahálka

3. místo Filip Kuběnka

obory kategorie „L“

1. místo Jonáš Rys

2. místo Jakub Vokáč

3. místo Matěj Šisler

obory kategorie „M“

1. místo Vojtěch Dušánek

2. místo Matěj Urban

3. místo Jakub Kovář

Autor / zdroj: Šárka Lapáčková Beránková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.