AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

12.1.2010

Poslanci v Kutné Hoře proberou vznik středočeské univerzity

KUTNÁ HORA

Poslanci ze sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu budou ve čtvrtek jednat v Kutné Hoře o vzniku středočeské univerzity. Autorem návrhu zákona, podle něhož by Královská univerzity Střední Čechy v Kutné Hoře měla vzniknout, je středočeský hejtman David Rath.

"V současnosti je tento návrh zákona ve fázi druhého čtení, které probíhá tento týden v poslanecké sněmovně. V případě jeho schválení by na území Středočeského kraje vznikla moderní vzdělávací instituce, jejíž součástí budou i vybrané transformované vyšší odborné školy," řekl Rath.

Poslanci budou mít možnost po výjezdním zasedání výboru jednu takovou vyšší odbornou školu navštívit, a to v Čáslavi.

Sídlo rektorátu vysoké školy se předpokládá v historickém centru Kutné Hory - Jezuitské koleji. Její část bude pro tyto účely rekonstruována.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Klentnici roste banán severu a kaki

Věděli jste, že na jižní Moravě, nedaleko Mikulova, v Klentnici rostou banány, tedy tzv. banány severu, neboli pawpaw? Exotické ovoce, které vypadá ja

Post

V Kině Portyč otevře oblíbená Vánoční prodejní výstava

Slavnostní zahájení již 17. ročníku benefiční akce s prodejem rukodělných výrobků se uskuteční pořadatel ve středu 27. listopadu a potrvá do neděle 8.

Post

Jedu v jedu. Výstava pojednává o přírodě, která je krásná, ale může být i nebezpečná

Jedu v jedu. Tak se jmenuje výstava pojednávající o přírodě, jíž jsme součástí. Je krásná, zároveň však může být i nebezpečná. Pokud ale víme, na co s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA