KULTURA / Film

Víte, co je to questing? Na Ekofilmu se to dozvíte

OSTRAVA

Třetí den 39. ročníku mezinárodního filmového festivalu Ekofilm bude patřit Ekopouti a Questingu. „Questing je česky řečeno hledačka s příběhem,“ říká Dalibor Kvita, jeden z koordinátorů festivalového questingu. Tato zábavná a vzdělávací hra propojí festivalová stanoviště v sobotu 5. 10. 2013.

„Questing je poznávání místa netradiční formou příběhu ve verších. V podstatě se dá přirovnat k oblíbenému a u nás rozšířenému geocachingu, akorát zde nepracujete s technikou, ale s mapou a psaným textem,“ říká Dalibor Kvita. Zatímco tato forma poznávání okolí je populární v zahraničí, zejména v USA a v Anglii, u nás je záležitostí průkopnickou, která si zatím hledá své příznivce. Questing v rámci letošního ročníku Ekofilmu je tak dobrou příležitostí, jak se s ním seznámit.

Začátek a konec questingové trasy bude v prostoru Ostravského muzea. Trasa povede po významných festivalových místech, jako je např. Divadlo loutek, Komorní scéna Aréna, a přinese řadu zajímavých informací. Questingu se může zúčastnit kdokoli. Stačí si v budově muzea vyzvednout Quest list a pak už jen putovat po stanovištích, kde na každém z nich čeká indicie pro vyluštění tajenky a k pokračování v cestě. Úspěšní absolventi obdrží drobný dárek nebo vstup zdarma do ZOO, který platí pro sobotu 5. 10. Questingová trasa je dlouhá cca 3 km a spojuje místa, kde se promítají festivalové filmy.

Autor / zdroj: Hana Hellebrantová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.