KULTURA / Kultura

Národní knihovna půjčuje elektronické čtečky

PRAHA

Národní knihovna v Praze má pro své klienty novinku v podobě zápůjček elektronických čteček. Od pondělí je možné si ji půjčit na 14 dnů, nebo prezenčně ve studovně společenských a přírodních věd a Referenčním centru.

"Ve čtečkách jsou uloženy ukázky několika digitalizovaných knih české literatury 19. století, respektive výňatků z nich, které byly vybrány z digitální knihovny Kramerius," řekla Jindřiška Coufalová.

Podmínkou výpůjčky mimo budovu knihovny je trvalý pobyt na území Česka, platná registrace v Národní knihovně nejméně jeden rok a uživatelské konto bez dlužných pohledávek.

Prezenčně si může čtečku vypůjčit každý registrovaný uživatel Národní knihovny s platným čtenářským průkazem, který má vypořádané veškeré své závazky vůči knihovně. Půjčují se na čtyři hodiny, nebo do konce otevírací doby.

Knihovna má v současné době dvě desítky čteček, které umožňují připojení k internetu pomocí Wi-Fi sítě. Podporuje formáty PDF, EPUB, TXT, HTML, DOC, RTF, MP3, WOL, CHM, RAR/ZIP,BMP, JPG, PNG, GIF, PDB, FB2,DjVu, LIT, které se ukládají z počítače prostřednictvím USB kabelu.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.