KULTURA / Ostatní

18.2.2014

Čtyřlístek a Jaroslav Němeček slaví narozeniny

PRAHA

Legendární postavičky Myšpulína, Bobíka, Fifinky a Pindi slaví 45. výročí svého narození. Stejně tak oslavuje své narozeniny i jejich tvůrce - Jaroslav Němeček - a to hned kulaté, sedmdesáté. Velkou slávu pro širokou veřejnost chystají v olympijském parku Soči - Letná ve čtvrtek 20. února 2014 v 15 hodin u hlavního pódia.

Gratulovat a zazpívat přijde mezinárodně uznávaná dívčí skupina 5 angels, která se Čtyřlístkem spolupracovala již v minulosti. Děvčata ze skupiny spolu zpívají již dlouhá léta a drží pohromadě jako parta kamarádek tak jako postavičky Čtyřlístku.

U této významné příležitosti bude slavnostně odhalena dosud nikdy nezveřejněná grafika původní podoby Čtyřlístku. Poprvé v 45leté historii Čtyřlístku tak fanoušci spatří oblíbené postavičky ještě před prvním vydáním.

K závěru celé oslavy předvedou vicemistryně ČR krasobruslařskou jízdu Fifinka na hudbu z filmu Čtyřlístek ve službách krále. "Moc se na to těším a obdivuji děvčata, jakých úspěchů dosáhly v tak mladém věku," říká Jaroslav Němeček. Těchto 13 dívek ve věku 7-10 let z Krasobruslařského klubu Pardubice se letos umístilo na 2. místě v Mistrovství ČR v Třinci právě s touto jízdou.

V dětském stanu Čtyřlístek v rámci olympijského parku bude následovat autogramiáda Jaroslava Němečka za přítomnosti živých maskotů jednotlivých postaviček Čtyřlístku.

Čtyřlístek je mediálním partnerem projektu Česko sportuje, který zastřešuje Český olympijský výbor. Pomáhá tak propagovat sport mezi dětmi a hlavně se snaží k aktivnímu sportování přilákat co nejvíc dětí. Postavy z Třeskoprsk podpoří mezi dětmi i smysl pro férové a čestné jednání. Ve spolupráci s Českým klubem fair play totiž Čtyřlístek připravil speciální desatero fair play, které pomocí omalovánek dětem přibližuje základní hodnoty čestného sportovního zápolení.

Čtyřlístek je nejdéle vycházející český komiks pro děti. První sešit se na novinových stáncích objevil v roce 1969, koncem osmdesátých let mělo každé vydání náklad až 220 tisíc výtisků - přesto komiks býval nedostatkovým zbožím. V roce 2010 oslavil Čtyřlístek 500. číslo, vloni v únoru se populární postavy objevily i ve filmu Čtyřlístek ve službách krále, ještě předtím i na poštovních známkách. Před dvěma lety bylo v Doksech, které jsou předobrazem Třeskoprsk, otevřeno i Muzeum Čtyřlístku.

Autor / zdroj: Tereza Čeňková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tip na rozmarné léto u vody? Odhalte tajemství hydroelektráren

Majestátní Dlouhé stráně v Jeseníkách, starodávná Čeňkova Pila na Šumavě, Lipno, Orlík a Štěchovice na Vltavské kaskádě i mnohé další. Místa, kde se r

Post

Starosta Třebíče ocenil jedenáct žáků základních škol

Ve čtvrtek 20. června se ve slavnostní síni Malovaného domu předávalo ocenění pro nejlepší žáky základních škol školního roku 2018/2019. Ocenění za vý

Post

U Příbrami vznikla unikátní lesní stezka. V průběhu času se mění

V Tušovicích vznikla nová lesní stezka, která je republikově unikátní. Je variabilní, a neomrzí se ani při opakovaných návštěvách.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA