KULTURA / Kultura

Klobucké kulturní léto láká na svůj multižánrový program

Valašské Klobouky

Dovolenkový a prázdninový čas ve Valašských Kloboukách opět zpestří seriál atraktivních akcí zarámovaný do uceleného programu Klobuckého kulturního léta. Letošní ročník nabídne přes čtyři desítky příležitostí k báječným zážitkům, přinese nové žánry a nezapomene ani na dětské diváky. Čekají vás koncerty, letní kina, komentované prohlídky památek, akce pro rodiny, hudební festivaly, výstavy i setkání ozdobená řemesly a tra-dicemi. Letní zábava ve Valašských Kloboukách vstupuje na scénu, přijďte si ji užít!

„Úvodní roli Klobuckého kulturního léta sehraje v neděli 2. června přenos baletu Labutí jezero a finálová tečka bude patřit Klobuckým hodům, které oslavíme v neděli 15. září. V průběhu tohoto letního období se těšte na stálice jako Valašské kumštování nebo Setkání muzikantů v Bílých Karpatech s gastrofestivalem, na Živé dřevěnice, Otevřené ateliéry nebo festival V radosti. Na koncerty k nám zavítají Vlasta Redl, kapely Žamboši, Swing Shower a Ogaři, zahrají také dechové hudby Dúbravanka a Valaška a mnoho dalších,“ zmínil Jaroslav Baloušek, místostarosta města Valašské Klo-bouky.

Letošní Klobucké kulturní léto rozvíjí program pro nejmenší návštěvníky. „Děti přivítají prázdniny u táboráku v ekoparku, uvidí divadelní představení o Ferdovi Mravenci, zabaví se na Dnu s deskov-kami, nadchnou se při Kočárkování a zatančí i zazpívají si s Míšou Růžičkovou. Dětskou zónu nebo program pro děti však připravují i pořadatelé Valašského kumštování, Setkání muzikantů, Živých dřevěnic, festivalu V radosti a dalších akcí. Budeme se těšit, že si společný čas užijí celé rodiny,“ vyjádřila Magdalena Raková, ředitelka Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Léto láká k akcím pod širým nebem a k objevování nových prostor k setkávání, což potvrdí například koncert u polikliniky, degustace vína s pozorováním hvězd na terase Domu na rohu nebo pivní košt či diskotéka v areálu fotbalového hřiště. Nově jsou zařazeny také přenosy oper nebo baletu v kině Svět. Část programu Klobuckého kulturního léta se navíc odehraje i v místních částech. Chystají se tam nejen letní kina, ale také oslava 100. výročí SDH Smolina a v premiéře jste zváni na hudební festival Lipina Open Air.

Příznivci výtvarného umění budou moci od června obdivovat výstavy děl umělců ze spolku Vincúch, z Děčína i ze Švédska, v srpnu je vystřídá výstava fotografií Vojtěcha Křesálka. A milovníci památek si užijí komentované prohlídky dřevěnic, kaple svatých Cyrila a Metoděje, domu Josefa Bratmanna i zdejšího hřbitova.

Celý program Klobuckého kulturního léta si můžete stáhnout na webu města. Bližší informace sledujte na komunikačních kanálech města, Klobuckého íčka a Kulturního a vzdělávacího střediska.

Autor / zdroj: Lenka Zvonková


 
Autor / zdroj foto: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.