KULTURA / Festivaly

Dny rodin nabídnou zábavu i poznání

Moravskoslezský kraj

Po tři víkendové dny se v budou na třech místech v Moravskoslezském kraji konat akce Den rodin. Na atraktivních místech bude pro návštěvníky připravený bohatý program, jehož součástí bude také podpora pěstounství a neformální péče o blízkého člověka. Akce se budou konat v rámci krajské kampaně Dejme dětem rodinu, jejíž cílem je minimalizovat počet dětí, které vyrůstají v dětských domovech.

Dny rodin se budou konat na hradu Sovinec, v kopřivnickém Muzeu nákladních automobilů Tatra a také v Ostravě v Trojhalí Karolina. „Hlavním posláním našich akcí je upozornit na náhradní rodinnou péči. Název kampaně Dejme dětem rodinu je všeříkající. Návštěvníky čeká kromě bezplatné prohlídky památek také zábavný program pro celou rodinu, ale i možnost seznámit se s problematikou pěstounství. Třetí akce, ta v ostravském Trojhalí Karolina, bude tematicky rozšířená, kromě pěstounství tam chceme lidem přiblížit i takzvanou neformální péči,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a vysvětlil, že neformálně pečující se starají o své nemohoucí blízké v přirozeném domácím prostředí.

 • 10. 9. 2023 ve 13–17 h
  hrad Sovinec: DEN RODIN
  (pořádá Centrum psychologické pomoci, krajská příspěvková organizace)
 • 17. 9. 2023 ve 13–17 h
  Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice: DEN RODIN
  Bezplatné prohlídky muzea vždy každou celou hodinu od 10 do 16 hodin.
  (pořádá Centrum psychologické pomoci, krajská příspěvková organizace)
 • 23. 9. ve 13–20 h
  Trojhalí Karolina Ostrava: DEN RODIN s otevřeným srdcem aneb Spolu ruku v ruce
  (pořádá Moravskoslezský kraj)

„Programově nejbohatší bude ostravská akce, zábavnou formou lidem představíme nejrůznější sociální služby i organizace z oblasti náhradní rodinné péče. Lidé si také budou moci vyzkoušet kompenzační pomůcky i simulace různých postižení, aby na vlastní kůži poznali, jak se cítí lidé s postižením. Také podpoříme dva projekty svépomocných skupin zaměřených na neformální péči a oceníme tři pěstounské rodiny. Zábavný program, který v Ostravě obohatí Cirkus trochu jinak nebo třeba Žongléros Ansámbl vyvrcholí koncertem Ewy Farne,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

Autor / zdroj: Nikola Birklenová


 
Autor / zdroj foto: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.