KULTURA / Přednášky

Do muzea na brouky, entomolog přiblíží jejich život i ochranu
 
Autor / zdroj foto: Josef Kašák

Vsetín

Jak si žijí brouci v lese? Tak zní název poutavé přednášky známého entomologa Josefa Kašáka z Mendelovy univerzity v Brně o vztahu lesních ekosystémů a hmyzu v nich žijících, kterou pořádá v úterý 17. ledna Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín.

Brouci, kteří žijí na odumřelém dřevě, patří mezi druhově nejbohatší, funkčně nejvýznamnější a bohužel také nejohroženější skupinu organismů lesních ekosystémů střední Evropy. „Za posledních 100 let vymřelo pět procent těchto druhů a faktory způsobující jejich ohrožení dále působí,“ uvedl entomolog Josef Kašák.

Jeho přednáška na zámku Vsetín, která proběhne v rámci rozsáhlé výstavy Jak se do lesa volá, přinese odpovědi na klíčové otázky spojené s životem a ochranou brouků vázaných na odumřelé dřevo či staré stromy. „Dozvíte se, kde všude je můžeme najít, co vede k jejich vymírání nebo jak bychom jim mohli pomáhat. Navíc budete mít jedinečnou příležitost prohlédnout si některé „broučí klenoty“ naší přírody,“ pozval kurátor přednášky i výstavy Pavel Mašláň.

Pokud se chcete dozvědět „Jak si žijí brouci v lese?“, dorazte v úterý 17. ledna od 17 hodin do Mramorového sálu vsetínského zámku. Čeká Vás zajímavé povídání doplněné spoustou fotografií.

Další podrobnosti najdete na stránkách www.muzeumvalassko.cz.

Autor / zdroj: Jiří Koňařík

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.