KULTURA / Výstavy

Fotografie známých umělců budou v následujících týdnech zdobit nový prostor Domu kultury Šumperk
Fotografie Jindřicha Buxbauma, který bude hostem Klubu Gemini, už dorazily do šumperského domu kutury.  
Autor / zdroj foto: Archiv pořadatele

Šumperk

Fotografie operní pěvkyně Soni Červené, Jiřího Suchého a Jitky Molavcové, Jaroslava Wykrenta, Jaromíra Nohavici, Daná Bárty, Michala Prokopa nebo divadelních představení Divadla Na Jezerce dorazily v těchto dnech do Domu kultury Šumperk. Jejich autorem je fotograf Jindřich Buxbaum, který bude hostem dalšího Klubu Gemini.

„Nově jsem ještě přidával fotografie Olympicu, který měl nedávno výjimečný koncert v brněnském music clubu Sono. Další fotografie ve mně vyvolávají vzpomínky na krásná setkání i povídání třeba s Jaroslavem Wykrentem nebo Jiřinou Bohdalovou,“ říká fotograf Jindřich Buxbaum.

Šestadvacet velkých fotografií bude od 16. února zdobit Kultibar Domu kultury Šumperk – prostor, který nově vznikl místo někdejší herny. „Prostor jsme díky podpoře Města Šumperka osvěžili. Po herně není památky, do budoucna, možná někdy od podzimu, by prostor mohly využívat maminky s dětmi, ale uvidíme. V následujících měsících ho rádi vypůjčíme těm, kteří by tu chtěli zorganizovat soukromou nebo i veřejnou kulturní nebo společenskou událost. V létě bude sloužit i jako zázemí pro příměstské tábory,“ vysvětluje jednatelka domu kultury Hana Písková.

Klub Gemini nazvaný „Příběhy divadla a hudby ve fotografiích“ začne ve čtvrtek 16. února v 18 hodin. Jeho součástí bude beseda s promítáním i malá vernisáž výstavy, která v Kultibaru zůstane do konce března.

„V těchto dnech čekáme na zásilku závěsných systémů, na které budeme zarámované fotografie umisťovat. Do budoucna umožní tento systém instalaci dalších výstav nebo i různou tematickou výzdobu prostoru,“ dodává produkční Monika Faltusová.

S Kultibarem počítá ve svých plánech i organizátor podzimního ART.bloku – dramaturg Ondřej Procházka. „Na letošní přehlídku mladých tvůrců z oboru designu nebo fotografie se těším, Kultibar bude pro hosty a návštěvníky ART.bloku osvěžující změna,“ říká Ondřej Procházka.

Autor / zdroj: Hana Písková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.