KULTURA / Výstavy

Paměť národa otevře v Brně muzeum nové generace
Foto natáčení scén do expozice. 
Autor / zdroj foto: Anna Michlová

Brno

Ve středu 25. května zahrála kapela Paměti národa složená ze zaměstnanců stejnojmenné organizace na Hlavním nádraží v Brně. Koncert věnovala lidem, kteří přispěli na projekt Dejte hlas tichým hrdinům na Hithitu a pomohli tak dokončit interaktivní expozici v centru Brna.

Dokumentaristé a další pracovníci z Paměti národa pozvali kolemjdoucí na slavnostní zahájení expozice Tichá hrdinství v pondělí 29. května v Institutu Paměti národa Brno. Tiskové konference od 15 hodin se vedle tvůrců expozice zúčastní i premiér Petr Fiala, primátorka Markéta Vaňková a hejtman Jan Grolich.

Interaktivní výstava Tichá hrdinství vypráví dramatické příběhy z 2. světové války a padesátých let. Návštěvníky zavede mezi partyzány, protinacistické odbojáře, do jáchymovských dolů a komunistických vyšetřoven. Životní příběhy čtyř méně známých českých hrdinů vybrali tvůrci z více než deseti tisíc rozhovorů ze sbírky Paměti národa. Expozice využívá jedinečné způsoby audio a video projekcí, speciálních promítacích komor, rozšířené reality a interaktivní obrazovky.

Institut Paměti národa Brno provozuje v ulici Radnická 10 také kavárnu, pořádá pravidelné přednášky, besedy, autorská čtení, projekce, krátkodobé výstavy, divadelní kroužek a další kulturní program.

Autor / zdroj: Anna Michlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.