SPORT / Fotbal

Na Pražském sídlišti v Budějovicích vznikne plácek na fotbal
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

České Budějovice

Město České Budějovice plánuje za Plzeňskou ulicí vybudovat malé fotbalové hřiště pro veřejnost. 

„Občan nám dal zajímavý podnět, že na Pražském sídlišti chybí místo, kde by si děti a teenageři mohli s rodiči, i jen tak zahrát fotbal či jiné venkovní míčové aktivity. Protože se dlouhodobě snažíme, aby dospělí i děti měli ve městě pestrou nabídku sportů, tak jsme vytipovali toto místo, kde bychom chtěli rychle vybudovat jednoduché hřiště. Zároveň tento záměr chceme projednat s místními obyvateli a do záměru zapracovat jejich podněty. Proto jsme k plácku umístili informační ceduli o záměru a s telefonním číslem, e-mailem, na kterém nám občané mohou říct svůj názor. Veškeré informace potom Budějčákům na místě poskytneme a společně probereme v pondělí 18. března od 15:30. Chtěl bych pozval všechny, které tyhle věci zajímají, rádi vyslechneme jejich názory k tomuto záměru,“ přibližuje náměstek primátorky Michal Šebek.

V plánu je vybudování hřiště o rozměrech cca 30 x 15 metrů. Po odstranění nevhodného trávníku, terénních úpravách a osetí směsí Sport+ budou na plácek instalovány fotbalové branky a záchytné sítě. Vedle hřiště budou umístěny lavičky a odpadkový koš. Údržba bude řešena se správcem zeleně v dané lokalitě. Fotbalový plácek by měl být vybudován během jara tohoto roku.

Nové hřiště zapadá do městské koncepce otevření sportovišť občanům. Od letošních Velikonoc budou pro veřejnost o víkendech, svátcích a prázdninách zpřístupněny sportoviště u třech základních škol – Bezdrevské, Grünwaldovy a Pohůrecké. Dále probíhá výběrové řízení na rozšíření Sportareálu Vltava.

Autor / zdroj: Petr Lamač

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.