SPORT / Sport

Na Křižné vyroste nová tělocvična se zázemím pro sportovce
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Shutterstock

Valašské Meziříčí

Moderní školní tělocvična a tréninková sportovní hala v jednom. Takový projekt má vzniknout v centru Valašského Meziříčí u Základní školy Křižná. Radnice počítá s tím, že jeho podoba vyjde z architektonické soutěže, která proběhne příští rok.

„I když se stále ozývají hlasy, podle nichž má v našem městě vyrůst megalomanská hala za stovky milionů korun, která nikdy nepokryje potřeby všech sportů, my chceme jít ekonomicky i provozně výhodnější cestou. Aktuálně připravujeme projekt na vznik nové tělocvičny s parametry tréninkové haly u naší největší základní školy Křižná. Počítáme s tím, že by zde vzniklo hřiště o rozměrech 43 krát 23 metrů s tribunou pro 200 diváků,“ vysvětlil místostarosta Petr Nachtmann.

Na své by si tak díky tomuto projektu přišla nejen základka, ale také sportovci. „ZŠ Křižná je naší největší školou, kterou aktuálně navštěvuje 638 dětí. Dlouhodobě zde však chybí tělocvična, která by umožnila adekvátní výuku tělocviku. Díky tomuto záměru bychom zajistili vhodné sportoviště nejen pro naše školáky, ale v odpoledních hodinách a o víkendech také pro sportovce,“ navázala místostarostka Yvona Wojaczková a pokračovala: „Jelikož má přístavba tělocvičny ZŠ Křižná vzniknout v těsné blízkosti centra města, rozhodli jsme se, také po konzultaci s městským architektem, jít cestou architektonické soutěže. Tu by pro nás měla realizovat externí společnost a my tak získáme kvalitní projekt.“

V nové tělocvičně, která by měla sloužit také jako tréninková hala by tak mohli najít zázemí například místní házenkáři či florbalisté. „Právě tyto kluby dlouhodobě čekají na vhodné zastřešené sportoviště, které by jim umožnilo nejen trénovat, ale pořádat také soutěže. Vzhledem k odhadovaným nákladům, které se aktuálně pohybují kolem 80 milionů korun bez DPH a možnosti plného obsazení haly v dopoledních i odpoledních hodinách se tak bavíme o nejvhodnějším ekonomickém modelu,“ uzavírá místostarosta Nachtmann.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.