EKONOMIKA / Bydlení

Nemopas: Závady odhalené na novostavbách v Česku se množí

ČR

Závady odhalené inspektory na novostavbách v České republice se množí, meziročně jde až o 30procentní nárůst. Porušená statika luxusního bytového souboru v Holešovicích je podle firmy Nemopas jen špičkou ledovce.

Jak informovala společnost Nemopas, lidé kvůli ekonomické recesi omezili nákup nemovitostí a na trhu je tak už několik let převis nabídky nových bytových objektů nad poptávkou. Developeři se proto snaží ušetřit, a to se projevuje na technickém stavu domů. Porušená statika luxusního bytového souboru v Holešovicích je podle firmy jen špičkou ledovce.

"Na rozdíl od Prague Mariny se ale naštěstí u většiny ostatních prověřovaných novostaveb nejedná o vady, které by přímo ohrožovaly osoby na životě či zdraví,"
konkretizoval typy obvykle odhalených závad na novostavbách hlavní inspektor Nemopasu Radim Mařík.

Podle něj jde spíše o závady, které snižují technický standard nemovitostí, nebo zvyšují náklady na jejich provoz. K odhalení některých vad je přitom zapotřebí poměrně nákladných diagnostických zařízení. Zájemci o nové byty musí také počítat s tím, že řada závad není v novostavbách na první pohled viditelná proto, že nový objekt ještě neprošel celoročním cyklem a řada vad se naplno ukáže až po zimě.

Skutečný technický stav nemovitosti si lze nechat posoudit. Na základě odborné technické prohlídky je možné i snadněji jednat s prodávajícím a docílit nižší kupní ceny.

Autor / zdroj:

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.