EKONOMIKA / Investice

Radní v Opavě schválili vypsání nové soutěže na rekonstrukci stadionu
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Opava

Opavští radní znovu vyhlásili veřejnou soutěž na firmu, která zrekonstruuje dlouhá léta chátrající zimní stadion. Stalo se tak poté, co museli předchozí soutěž zrušit.

„Do předchozího výběrového řízení na rekonstrukci zimního stadionu se totiž přihlásily čtyři firmy, tři prošly kvalifikačními předpoklady. Bohužel v druhém kole ani jedna z nich nepodala cenovou nabídku, a to podle jejich vyjádření z důvodu krátkého termínu pro realizaci. Proto se musela veřejná zakázka zrušit. Po úpravě termínu jsme ji vyhlásili znovu a věříme, že tentokrát se už firmy do soutěže přihlásí a Opava konečně získá architektonicky zajímavý moderní sportovní stadion,“ řekl primátor Tomáš Navrátil s tím, že tato soutěž nemá vliv na probíhající stavbu druhé kryté ledové plochy v Městských sadech. „Ta by měla být hotova na jaře a po dobu rekonstrukce zimního stadionu bude sloužit jako náhradní plocha. Druhá plocha bude krytá a bude mít i potřebné zázemí například pro veřejné bruslení. Sloužit bude i po dokončení rekonstrukce zimního stadionu,“ upřesnil náměstek primátora Michal Kokošek.

Zahájení realizace zakázky se předpokládá ihned po nabytí účinnosti smlouvy, tedy v dubnu příštího roku. Hotovo by mělo být zhruba do dvou let. Předpokládá se, že by stavba měla vyjít na přibližně 300 milionů korun včetně DPH.

Veřejná zakázka počítá s demolicí přilehlého autosalónu, zásadní rekonstrukcí a přístavbou stadionu, a to včetně vypracování projektové dokumentace. Podrobnosti budou publikovány na tzv. profilu zadavatele, tedy na webové stránce zakazky.opava-city.cz. Zakázka je zadávána formou Design & Build (Navrhni & Postav), tedy takzvaně na klíč.

Autor / zdroj: Roman Konečný

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.