EKONOMIKA / Investice

Hradec poskytne více než 4,6 milionu na rozvoj a údržbu sportovišť
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Hradec Králové

V rámci dotačního programu na podporu sportu – rozvoj a údržbu sportovišť, poskytne město Hradec Králové 4,66 milionu korun celkem sedmnácti klubům a spolkům. Podpořeny budou projekty, které se týkají především modernizace a oprav zázemí nebo samotného sportoviště. Částku na svém dnešním zasedání schválili zastupitelé města.  

„Z hradeckých sportovních klubů pochází řada kvalitních sportovců, kteří nejen předvádí úctyhodné výkony, ale zároveň skvěle reprezentují naše město. Jejich práce a dřiny si velmi vážíme a chceme všechny sportovce i nadále podporovat. Vedle finančních příspěvků na provoz klubů jsme i letos v dotačním programu rozdělili finance také na rozvoj a údržbu sportovišť, která nejsou v majetku města,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast sportu Miroslav Hloušek. V rámci dotačního programu dorazilo na město osmnáct žádostí, z nichž sedmnáct splnilo potřebné podmínky pro zisk financí. Všechny žádosti posoudila odborná komise, výsledky následně schvalovala rada i zastupitelstvo.

Největší dotaci získal TJ Sokol Hradec Králové na rekonstrukci šaten, a to ve výši 1,1 milionu korun. Na další etapu oprav sportovní haly získala TJ Slavia celkem 860 korun. Mezi dalšími spolky a kluby s dotacemi patří například TJ Sokol Třebeš a Malšova Lhota, TJ Dynamo Plácky, VK Slavia, Sportovně střelecký klub Třebeš nebo tenisové centrum DTJ či tenisový klub Eden.

Autor / zdroj: Kateřina Rohlíčková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.