VOLNÝ ČAS / Náš tip

V Napajedlích a ve Spytihněvi otevřeli slavnostně vodu, sezona na Baťově kanále byla zahájena

NAPAJEDLA

Na Baťově kanále mezi Spytihněví a Napajedly se v neděli poprvé v letošní sezoně plavila loď Morava s výletníky, v obou přístavištích totiž byla zahájena sezona. V rámci akce bylo zároveň slavnostně otevřeno i nové přístaviště v Napajedlích na Pahrbku.

První plavbu v sezoně si nenechal ujít ani ředitel Povodí Moravy Závodu Střední Morava Pavel Cenek. Ten navíc přivezl z Petrova, kde byla sezona zahájena už v sobotu, dobrou zprávu. "Slavnosti v Petrově se zúčastnil ministr zemědělství Jakub Šebesta a Povodí Moravy přislíbil letos 15 milionů korun na opravu Baťova kanálu. Peníze budou použity například na zpevňování břehů, čištění a podobně," řekl agentuře Mediafax ve Spytihněvi Cenek.

Celá akce byla zahájena v dopoledních hodinách na Rejdě ve Spytihněvi, odkud loď Morava vyplula. I s cestujícími pak dorazila do přístaviště v Napajedlích, kde se konal kulturní program, bylo představeno nové zázemí přístaviště i budova, ve které nově sídlí informační centrum. Starostka Napajedel Irena Brabcová (nez.) spolu s šéfem informačního centra Josefem Součkem symbolicky odemkli ručně kovaným klíčem vodu a oficiálně tak zahájili novou, pro Napajedla v pořadí už šestou plavební sezonu.

Loď pak odrazila od břehu a plula směrem zpět do Spytihněvi. Cestou ale kapitán lodi přirazil ještě v Napajedlích na Pahrbku, kde bylo slavnostně otevřeno nové přístaviště. V odpoledních hodinách pak vodu odemkli i ve Spytihněvi, aktu se zhostil poslanec Tomáš Úlehla (ODS) spolu s ředitelem povodí Cenkem. Spytihněv tak zahájila v pořadí už 14. plavební sezonu.

Sezona potrvá na Baťově kanále do 28. října.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.