VOLNÝ ČAS / Zoologické zahrady

Brněnská zoo výrazně zlevňuje permanentky
 
Autor / zdroj foto: Zoo Brno

Brno

Od 1. března se mění vstupné do brněnské zoo. Méně zaplatí stálí návštěvníci, kteří si pořídí jakýkoliv druh nepřenosné permanentky. Slevy se pohybují od 40 do 47 procent.

„Chceme vyjít vstříc těm, kteří na Mniší horu chodí často a pravidelně. Výrazné zlevnění se týká všech druhů nepřenosných permanentek. Ušetří tak dospělí, děti, studenti, senioři, držitelé průkazu ZTP i celé rodiny,“ uvedla ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Přes nižší ceny nepřenosných permanentek jsme nuceni reagovat na vyšší ceny energií. V roce 2022 jsme sice spotřebovali o necelá čtyři procenta méně elektrické energie, kvůli lepším klimatickým podmínkám a úsporám se spotřeba zemního plynu snížila zhruba o 18 procent, vody dokonce téměř o třetinu, ale celkové náklady za energie a vodu se v roce 2022 oproti roku 2021 zvýšily o 80 procent.

„I proto jsme se rozhodli zvýšit cenu přenosných permanentek na pět vstupů a jednorázových vstupenek, nebudeme ale zdražovat mimosezónní vstupné. Dospělí a rodina si v sezóně, tedy od března do října, připlatí 30 korun, zvýhodněné vstupné stoupne jen o 10 korun. Snažili jsme se držet ceny stále tak, aby byly ve srovnání s jinými podobnými turistickými cíli atraktivní. Na druhou stranu jsme chtěli zvýhodnit a odměnit ty, kteří k nám chodí častěji a krásy Mniší hory si užívají pravidelně,“ řekla Dungelová.

Celý ceník jsme také zjednodušili. Z každé vstupenky půjdou automaticky tři koruny na náš projekt Jsme v tom spolu, který Zoo Brno pomáhá chránit zvířata, biodiverzitu a financuje tak programy na ochranu přírody. Doposud si bylo možné vybrat, zda lidé tento projekt podpoří. Jak se ukázalo v minulých letech, drtivá většina návštěvníků na ochranu biodiverzity přispívala. Za to jim moc děkujeme, nesmírně si toho vážíme.

Nový ceník bude platit od 1. března 2023, kdy se také prodlužuje otevírací doba Zoo Brno do 17 hodin.

Autor / zdroj: Michal Vaňáč

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.