VOLNÝ ČAS / Zoologické zahrady

Africké a Lví safari otevřou 4. května. Milovníky čekají stovky afrických zvířat i večerní vyjížďky
Africké a Lví safari otevřou 4. května. Milovníky čekají stovky afrických zvířat i večerní vyjížďky. 
Autor / zdroj foto: Helena Hubáčková

Dvůr Králové nad Labem

Stěhování pelikánů na jezero Afrického safari Josefa Vágnera odstartovalo klíčovou část příprav spuštění hlavní sezony Safari Parku Dvůr Králové. Nyní postupně následují vodušky lečve, watusi, zebry Chapmanovy a další druhy. Stáda do safari vyrážejí s desítkami mláďat. Sezona potrvá do začátku října.

Pelikáni ze zázemí areálu West Cape, buvolci běločelí ze stájí městečka Tiébélé. Některé druhy absolvují v rámci přesunu na safari pravidelné stěhování. To například antilopy losí, zebry Chapmanovy nebo pakoně žíhaní vybíhají na pastviny v údolí potoka Netřeby ze zimních rezidencí přímo v sousedství safari, které otevře 4. května.

„Stěhování proběhne v několika vlnách podle houževnatosti zvířat. Žirafy nebo hroši ještě musejí několik týdnů počkat, naprostá většina druhů se ale přesune během tohoto týdne a návštěvníci je o víkendu již uvidí,“ říká zoologický ředitel safari parku Jaroslav Hyjánek. Odborníci museli plánovaný start sezony odložit kvůli extrémním výkyvům počasí posledních týdnů.

Vyrazit mezi africká zvířata lidé mohou tradičně Afrika truckem, Safaribusem nebo vlastním vozem. Nabídku doplní letos možnost bezplatné zápůjčky hybridních vozů, které poskytl partner safari parku, Autostyl Trutnov.

Safari si lidé budou moci užívat také zážitkově: samozřejmostí jsou privátní off-road jízdy na objednávku, případně spojené i s tematickou večeří v africkém stylu. Znovu vyjede i Večerní safari s komentářem odborníka, které bude vyjíždět už od 31. května a už nyní je možné si je objednat on-line.

O zajímavosti o chovaných zvířatech nepřijdou ani ti, kdo mezi buvoly, pštrosy, lvy či zebry vyrazí vlastním vozem. Pro ty je určená aplikace Mobilní safari, která je zcela zdarma a letos se představí i v polské a anglické verzi.

Veškeré doplňující informace naleznou zájemci na webu Safari Parku Dvůr Králové.

Autor / zdroj: Michal Šťastný

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.