VOLNÝ ČAS / Zoologické zahrady

Prázdniny v Zoo Ostrava: Prodloužená otvírací doba a rozšíření komentovaných setkání
Lemuři červenobřiší. 
Autor / zdroj foto: Enrico Gombala

Ostrava

Zoo Ostrava prodlužuje po dobu letních prázdnin otvírací dobu. Zájemci tak budou moci v areálu zůstat až do 20 hodin. Pavilony i pokladny se uzavřou v obvyklou hodinu, tj. v 18 hodin, to znamená, že kdo si bude chtít užít procházku podvečerní zahradou, musí přijít před uzavřením pokladen, později už nebude do areálu vpuštěn. Platí to i pro držitele permanentních vstupenek.

Prodloužená otevírací doba Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava bude platit po dobu letních prázdnin, tj. od 1. července do 31. srpna. Návštěvníci budou moci v areálu zůstat až do 20. hodiny a užít si podvečerní atmosféru. Do 20 hod. bude v provozu zooshop u východu ze zoo a také zoovláček. Déle bude otevřena i většina stánků s občerstvením.

Zoo Ostrava upozorňuje, že pavilony a pokladny se uzavírají v obvyklou dobu, tj. v 18 hodin. To znamená, že lidé budou do areálu zoo vpuštěni nejpozději v 18 hodin. Toto platí i pro držitele permanentních vstupenek.

Každý den si mohou lidé zpestřit prohlídku zoo komentovaným setkáním u vybraných druhů zvířat. Od 1. července je v programu zařazeno i setkání v Ráji lemurů – průchozí expozici, v níž se mohou návštěvníci projít přímo mezi skupinou čtyř druhů lemurů. Expozice je otevřena každý den od 14 do 15 hodin (v případě deště zůstává uzavřena). Ve 14 a ve 14:30 si pak mohou vyslechnout i komentář chovatelů.

Bezprostřední blízkost zvířat si mohou lidé užít i při projížďce safari expresem, který projíždí třemi rozlehlými výběhy mezi stády afrických a asijských kopytníků. Nástupiště se nachází u expozice Tsavo. Z dalších akcí, které zoo nabízí i o prázdninách, jsou víkendové komentované prohlídky skleníků, které probíhají vždy v 11 a ve 14 hodin. Kvůli omezené kapacitě je třeba se na tuto akci nahlásit předem.

Sportovně založení návštěvníci, ale nejen ti, se pak mohou na konci srpna zúčastnit tradičního charitativního běhu. Osmý ročník akce, která není závodem, podpoří projekt na ochranu želv ostruhatých, třetích největších suchozemských želv světa. Podrobnější informace a registrační formulář najdou zájemci na webu akce

Autor / zdroj: Šárka Nováková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.