VOLNÝ ČAS / Bazény, koupaliště

Hned po letní sezoně začne rekonstrukce tobogánů na havířovském koupališti

Havířov

Už letošní sezona byla na Letním koupališti Jindřich v Havířově ve znamení novinek. Na pořádek a bezpečí dohlíželi pracovníci bezpečnostní agentury, děti potěšily nové dětské herní sestavy a dospělé zase pestřejší sortiment stánkových prodejů. Novinkou pro rok příští bude zrekonstruovaná skokanská věž a tobogány.

V rámci rozšířených investičních akcí jsme zahájili práce na projekčních přípravách nové skokanské věže a výměně tobogánů na letním koupališti Jindřich. Nová skokanská věž bude mít zábradlí s tyčovou výplní shodnou jak na přístupové lávce, tak na tubusovém schodišti. Milovníci adrenalinu určitě zajásají, když prozradím, že už v příští sezoně si mohou zajezdit na tobogánech s novými skluzavkami Kamikaze, CompactSlide a RaftingSlide s dopadem do dojezdové jednotky z jedné startovací věže,“ popsal chystané novinky na havířovském letním koupališti náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Předpokládané náklady na novou skokanskou věž jsou kolem 6 milionů korun, cenový odhad nové sestavy tobogánů představuje částku zhruba 18 a půl milionu korun. Novinky budou návštěvníkům koupaliště k dispozici již v příští letní sezoně. Další příjemnou změnou bude rozšíření areálu přilehlým pozemkem, kde stál kdysi mlýn, a který se nachází vedle beachvolejbalových hřišť. V plánu je vybudovat na tomto místě odpočinkovou zónu pro rodiny s dětmi, ze které je na dohled jak dětské brouzdaliště, tak i dětské hřiště.

Letošní sezóna městské plovárny byla ukončena v neděli 3. září 2023. V porovnání s loňským rokem byla celková návštěvnost ovlivněna chladným charakterem počasí v měsíci červnu. Naopak prázdninové měsíce, hlavně pak srpen, již vykazovaly vyšší návštěvnost než v loňském roce. Konkrétní byl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Havířov Jiří Matěj: „Děkujeme všem více než 40 tisícům návštěvníků za jejich přízeň. V letošní sezóně jsme si pro návštěvníky připravili několik novinek, tou hlavní bylo spuštění prodeje vstupenek formou nákupu přes e-shop. Systém se osvědčil a my ho dále vyvíjíme, aby mohl být nasazen i na našich dalších sportovištích. Za spolupráci děkujeme strážníkům Městské policie Havířov, kteří nám tak jako v předešlých sezónách pomohli zajistit pořádek v areálu plovárny. Další velké poděkování patří týmu plavčíků pod vedením doktora Dolanského, kteří společně se záchrannou službou v několika případech svou rychlou a profesionální reakcí pomohli zachránit život návštěvníkům, kteří v areálu zkolabovali. Velmi si vážíme této spolupráce a jsme rádi, že se můžeme na tyto profesionály ve svém oboru spolehnout.“

Autor / zdroj: Rosalie Seidl Pokorná


Vizalizace skokanské věže po rekonstrukci.
Vizalizace skokanské věže po rekonstrukci.  
Autor / zdroj foto: Rosalie Seidl Pokorná

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.