VOLNÝ ČAS / Zimní aktivity

Karolinku letos čeká přístavba restaurace u vleku. Připravují se tím na novou éru lanovky
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Město Karolinka oznámilo plány na přístavbu restaurace u vleku, s cílem zvýšit kapacitu a zlepšit úroveň poskytovaných služeb nejen pro lyžaře, ale i pro sezónní návštěvníky. Připravovaná investice je v souladu s plánovanou výstavbou sedačkové lanovky.

V minulém roce vedení města prošlo dlouhými vyjednáváními ohledně prodeje starého vleku - kotvy, který nyní umožňuje provozovateli SKI Karolinka s.r.o. začít s plány na sedačkovou lanovku, která má být postavena v roce 2025. „Součástí dohody o prodeji vleku bylo i zvýšení ceny nájmu za restauraci a parkovací plochy, které zůstávají v majetku města,“ vysvětlil starosta města Libor Ptáček. Dále potvrdil, že město zajišťuje financování přístavby restaurace díky výtěžku z prodeje vleku, a přibližná cena této přístavby činí 3,5 milionu korun.

Projektová dokumentace je již hotová a radnice pracuje na zadávacím řízení pro výběr dodavatele stavby. Stavební práce mají začít v září 2024, hotovo má být v listopadu 2024. „Práce budou probíhat s ohledem na letní sezónu restaurace a zároveň tak, abychom neohrozili nastávající zimní sezónu,“ uvedl Vlastimil Rapant, radní pro rozvoj a investice města.

V areálu bude také na základě uzavřených smluv probíhat zhodnocení parkoviště, které je rovněž v majetku města. Páteřní trasy budou opatřeny asfaltovým – živičným svrškem.

V roce 2025 se pak začne se stavbou 4-sedačkové lanovky. „Slibujeme si od toho celkové oživení a přínos investic do našeho města, již nyní máme na stole několik záměrů,“ prozradil starosta města Libor Ptáček.

Autor / zdroj: Miroslav Urubek

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.