VOLNÝ ČAS / Wellness a lázně

Od finské po tropickou saunu. Aquapark nabídne wellness
Vizualizace nového wellness. 
Autor / zdroj foto: Archiv města

Vyškov

Už před více než deseti lety představovala zastaralé řešení, do saunování přitom postupně přicházely nové trendy. Koncem roku 2022 navíc došlo k požáru finských saun a k významnému poškození celého provozu. Prostor ve vyškovském aquaparku se nyní dočká zásadní rekonstrukce.

Zástupci Správy majetku města Vyškova se dohodli s vedením města na přípravě studie využití prostoru tak, aby došlo ke zvýšení atraktivity celého provozu Aquaparku Vyškov. Proběhla sanace prostoru, poté se rozběhly přípravy na nové využití, které bude odpovídat současným trendům. Návštěvníci se dočkají moderních a funkčních saunových prostor,“ uvedl místostarosta Vyškova Roman Celý (KDU-ČSL).

Dojít má především k větší využitelnosti zrekonstruovaných prostor a ke zvýšení návštěvnosti. Provoz saun totiž od začátku platil za samostatnou službu, byl náročný na energie a personální zabezpečení. Od začátku vznikaly také provozní problémy spojené především se stavebně technickým řešením místa, které nebylo nejšťastnější. Docházelo zároveň k zatékání vody do nižších pater, protékání ochlazovacích bazénků i k problémům s kolísáním dodávek teplé vody.

Nové wellness prostory mají zahrnovat dvě finské panoramatické sauny, kdy u jedné z nich se počítá i s oblíbenými ceremoniály saunových mistrů, co do počtu lidí komornější biosaunu kombinující prostředí finské sauny a parní lázně a v neposlední řadě tropickou saunu, která nabídne autentické zvuky a vůně exotiky. Zvýší se i kapacita, po zatraktivnění prostor v nich může naráz relaxovat okolo 30 lidí. Chybět nebude sprchové centrum, whirpool, Kneippův chodník, relaxační lavice či odpočívárny. Na řadě je vypracování prováděcí projektové dokumentace, zřejmě na sklonku roku pak samotné stavební práce,“ uzavřel Celý.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.