GASTRONOMIE / Gastronomie

Frýdek-Místek soutěží o nejlepší vánočku
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Chmee2

Frýdek-Místek

Je zrovna vaše vánočka ta nejchutnější a nejvoňavější? Zkuste štěstí v soutěži města Frýdku-Místku.

Na frýdeckém magistrátě opět zavoní vánočky. Město pořádá již druhý ročník kulinářské vánoční soutěže, v rámci které hledá tu nejlepší „štědrovku“.

Přihlásit se mohou jak amatéři, tak profesionálové – pekaři, cukráři, také školní jídelny, spolky či firmy.

„Porotce bude zajímat hlavně chuť, vůně a vzhled vánočky. Na každém autorovi přitom je, jaké ingredience kromě základních surovin použije. Jejich výtvory budete moct ochutnat i vy, a to u stánku Adventního městečka na náměstí Svobody,“ zve náměstek primátora pro ekonomický rozvoj a podnikání Jakub Míček (ANO 2011).

Vánočky bude hodnotit porota složená ze zástupců města a Střední školy gastronomie, oděvnictví a služeb F-M a hlasovat budou moct i návštěvníci Adventního městečka na náměstí Svobody v Místku, kde pro ně bude 20. 12. 2022 od 15 hodin připravena ochutnávka vzorků vánoček.

„Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny a drobností oceníme také snahu všech účastníků. Zároveň bych rád všechny pozval na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen ve středu 21. 12. 2022 před zahájením odpoledního programu v Adventním městečku,“ dodal náměstek primátora Jakub Míček.


Podmínkou účasti v soutěži je přihlášení do 16. 12. 2022 na e-mailu vanocka@frydekmistek.cz nebo na tel. č. 770 105 637. Přihlášení soutěžící dodají recept a minimálně 2 kusy vánoček (upečených z 1 kg mouky) dne 20. 12. 2022 do 11 hod. na živnostenský úřad ve Frýdku (Radniční 1148, kancelář č. 1.54 v klientském centru). Vítězné recepty budou zveřejněny na městském webu a v dalších komunikačních kanálech města. Bližší informace zájemci získají na tel. 558 609 192 nebo 770 105 637.

Autor / zdroj: -cra-


Popis:
Autor / zdroj: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.