GASTRONOMIE / Gastronomie

Soutěž o nejlepší vánočku zná své vítěze
V kategorii amatérů zvítězila Žaneta Žišková s vánočkou se zlatými rozinkami. 
Autor / zdroj foto: Jana Musálková Jeckelová

Frýdek-Místek

Ve Frýdku-Místku už vědí, kdo peče nejlepší vánočky. Vítězkou 2. ročníku městské soutěže se stala za amatérské pekaře paní Žaneta Žišková, za profesionály pak vyhrál a také absolutním vítězem soutěže se stal Penzion pro seniory v Lískovecké ulici.

Ve Frýdku-Místku ohodnotili nejlepší pekaře vánoček. Nejlepší „pletenec“ neboli „štědrovku“ umí upéct v Penzionu pro seniory v Lískovecké ulici, který se stal vítězem v profesionální kategorii a také absolutním vítězem. Za amatérské pekaře pak patří prvenství paní Žanetě Žiškové, která zvítězila také v 1. ročníku soutěže v roce 2019.

„Chtěl bych poděkovat všem účastníkům, kteří dodali své vánočky. Velice si vážíme toho, že se zapojují místní školy, podniky i soukromé osoby do těchto soutěží, protože to naplňuje náš program. A je pro nás velice potěšující, že můžeme vánočky hodnotit. Hodnotili jsme hlavně vzhled, chuť a vůni. Přičemž každá vánočka byla trošku jiná, což je na tom právě to nejlepší,“ řekl náměstek primátora pro ekonomický rozvoj a podnikání Jakub Míček (ANO 2011).

Do 2. ročníku městské soutěže se přihlásilo 9 účastníků, amatérů i profesionálů. Každý z nich podle pravidel donesl 2 kusy vánočky. Vzorky pak anonymně hodnotila tříčlenná odborná porota a také 265 návštěvníků Adventního městečka na náměstí Svobody.

„V prvé řadě se zaměřujeme na vzhled. Jak je to pletené, jaký je tvar po upečení. Jestli je popraskaná, to je první vjem, který hodnotíme. A potom, když vánočku vezmeme, tak přivoníme, zhodnotíme chuť, jestli je nám příjemná, nepříjemná. Jestli to je něčím výrazné, kořením nebo něčím jiným. No a v neposlední řadě chuť,“ vysvětlil člen poroty Petr Krpec, vedoucí odborného výcviku na Střední škole gastronomie, oděvnictví a služeb Frýdek-Místek.

Také slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v Adventním městečku, kde úspěšným pekařům poblahopřál náměstek primátora Jakub Míček. Vítězové si domů kromě dobrého pocitu odnášeli dárkový koš a dárkový voucher, absolutní vítěz také vstupenky na Českou mši vánoční a víno.

Autor / zdroj: Jana Musálková Jeckelová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.