Zámek Studénka / Studénka
Po první světové válce se v zámku ve Studénce nacházela obchodní škola legionářů, poté učebny měšťanské školy. V současnosti se tady nachází stylová obřadní síň, knihovna a Vagonářské muzeum.
K chráněným kulturním památkám ve Studénce patří budovy starého a nového zámku. Jednopatrová budova nového zámku byla dokončena v roce 1750, kdy byla provedena přestavba staršího zámku, uváděného už v roce 1705. V letech 1860 až 1863 se k zámku přistavěla věž a vížka s točitým schodištěm. Uskutečnila se i přestavba jednopatrové zámecké budovy, do níž se instalovalo mramorové schodiště s litinovým zábradlím ze železáren v Blansku.
Kolem zámku byl zřízen park, do kterého byly vysázeny mnohé zajímavé cizokrajné dřeviny. Po první světové válce se v zámku nacházela obchodní škola legionářů (upomínkou na ni je pomníček vlevo před vstupem do zámku), poté učebny měšťanské školy a ve zbývající části zámku obecní byty.
V roce 1936 odkoupila od knížete Blüchera zámek včetně parku obec Studénka. Barokní budova zámku je v současnosti využívána ke kulturním a komerčním účelům. Nachází se zde stylová obřadní síň, knihovna, učebna základní umělecké školy a Vagonářské muzeum.
Zámecká brána
Zděná brána s dřevěnými vraty, která byla údajně vystavěna v roce 1866, sloužila jako vstupní brána na nádvoří zámku (zámeckého parku).