KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Zámek Březnice
 
Autor / zdroj foto: Zámek Březnice

Zámek Březnice / Březnice

Březnický zámek reflektuje ve své hmotné podobě stavebně-umělecký vývoj jednotlivých historických slohů. V interiérech je prezentováno dochované kulturní dědictví v rámci jednotlivých návštěvních okruhů zaměřených na poznání historie. Děti zaujme především výstava Tajemné bytosti brdských lesů, která je vtáhne do mystického světa pohádkových bytostí, jež našly své dočasné útočiště v raně renesančním sklepení březnického zámku.

Březnický zámek je místem památným. Byl svědkem významných událostí českých dějin a stal se místem umožňujícím poznání naší historie, místem odrážejícím kulturní, duchovní a společenskou atmosféru českých zemí od konce 12. století do současnosti. V dnešní době návštěvníkům umožňuje prohlédnout si sedm prohlídkových okruhů a Synagogu Březnici, která přibližuje povědomí o židovské kultuře v autentickém prostředí.

Zámecké interiéry (základní okruh I.)
Interiéry přibližují historii jednotlivých šlechtických rodů a stavebně-umělecký vývoj historických slohů od gotiky přes renesanci, baroko, rokoko, klasicismus, empír až po biedermeier.

Zámecké zbrojnice
Zámecké zbrojnice uchovávají většinu typů zbraní od 15. do 19. století, a to od chladných po palné a od útočných po obranné.

Zámecké interiéry – rozšířené
Zámecké interiéry rozšířené o autentické prostory hodovního sálu a Lokšanské knihovny, nejstaršího zámeckého knihovního sálu v Čechách z roku 1558.

Březnice renesanční – Dvě svatby a jedna grafika
Výběrový prohlídkový okruh Dvě svatby a jedna grafika je zaměřen na osudy arcivévody Ferdinanda II. Tyrolského a Filipíny Welserové s jedinečnou možností zhlédnout audiovizuální prezentaci a renesanční grafické originály cyklu Kolowratská svatba vytvořeného Zikmundem Elsasserem z roku 1580.

Kaple Neposkvrněného početí Panny Marie
Architektura zámecké kaple přibližuje téměř všechny vývojové fáze baroka od raně barokních stavebních prvků z první poloviny 17. století včetně portálu z červeného sliveneckého mramoru přes vrcholně barokní inventář z poloviny 18. století až po funkční rokokové varhany z roku 1796.

Celým zámkem
Návštěvní trasa složená z I. a II. okruhu. Návštěvníci zhlédnou kompletní zámecké interiéry a zbrojnice.

Výstava Tajemné bytosti brdských lesů
Výstava Tajemné bytosti brdských lesů vtahuje zejména dětské návštěvníky do mystického světa pohádkových bytostí, jež našly své dočasné útočiště v raně renesančním sklepení březnického zámku.

Synagoga Březnice
Expozice přibližující povědomí o židovské kultuře v autentickém prostředí. Skládá se ze dvou částí, tematické a regionální. Tematická část se týká židovské vzdělanosti a regionální část je zaměřena na historii židovské náboženské obce v Březnici.

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu zámku.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.