KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Krokodýlí Zoo Praha.
Nakrmit krokodýly a vyfotit se s nimi na památku. Takovou možnost dává Krokodýlí Zoo Praha
Krokodýlí Zoo Praha. 
Autor / zdroj foto: Krokodýlí Zoo Praha

Krokodýlí Zoo Praha / Praha 7-Holešovice

Krokodýli patří mezi nejnebezpečnější predátory na světě. Díky Krokodýlí Zoo Praha si je však mohou zájemci prohlédnout z bezprostřední blízkosti. Navíc je mohou nakrmit a vyfotografovat se s nimi na památku.

Objevte nebezpečný svět aligátorů, kajmanů a krokodýlů přímo v centru Prahy v Krokodýlí Zoo Praha. Pro náročné je připravena exkluzivní VIP prohlídka moderovaná zkušeným odborníkem na krokodýly, obohacená o zajímavé příběhy konkrétních krokodýlů a lidí, o jakých jste doposud neměli ani tušení. Všechno je spojeno s ochutnávkou kvalitních vín. Na závěr máte zcela unikátní možnost bezpečně si sami nakrmit krokodýly, přičemž se můžete vyfotografovat, případně Vám fotografie na památku kvalitní fototechnikou pořídí Krokodýlí Zoo. Cena za osobu činí 650 korun. VIP prohlídka trvá 1,5 hodiny. Jedná se také o vhodný dárek. Zájemci si mohou udělat i vlastní fotku s malým krokodýlem.

VIP prohlídky probíhají vždycky mimo otvírací hodiny, zpravidla jednou až dvakrát měsíčně, většinou v sobotu od 17.30 hodin. Vždy je třeba sestavit skupinku minimálně 5 návštěvníků. 

Něco o největších krokodýlech světa

Krokodýl nilský Crocodylus niloticus je bez diskuse největším africkým druhem. Maximální uváděná délka hovoří o 6 metrech. S důkazy to ale bude horší. Prokazatelně můžeme i v současnosti na některých místech Afriky potkat exempláře o délce 5,5 metru.

Krokodýl americký Crocodylus acutus je zřejmě největším predátorem amerického kontinentu. Obývá především střední Ameriku a velké Karibské ostrovy. Na pacifickém pobřeží Kostariky, v ústí řeky Rio Tarcoles žije asi šedesátiletý samec. Měří 5,2 metru a chybí mu dvacet centimetrů ocasu.

Krokodýl orinocký Crocodylus intermedius žije pouze v Kolumbii a Venezuele. Dnes velmi vzácný, v přírodě málo početný, v žádné evropské zoo chován není. Prokazatelně velký druh, zpráva asistenta slavného německého přírodovědce Alexandra Humboldta z roku 1800 hovoří o zdokumentovaném exempláři 6,78 metru dlouhém.

Gaviál indický Gavialis gangeticus je dobře znám návštěvníkům Zoo Praha. V přírodě takřka vyhuben. Obecné údaje v odborné literatuře sice hovoří až o možné sedmimetrové délce, realita je ale podstatně skromnější. Neexistuje ověřený důkaz o existenci jedince delšího než 5 metrů.

Krokodýl úzkohlavý Tomistoma schlegelii patří bezpochyby mezi krokodýlí obry. V londýnském Britském muzeu uchovávají lebku o délce 84 centimetrů, což je mimochodem nejdelší známá lebka současného krokodýla na světě. Délka zvířete není známá, ale dá se odhadnout asi na 5,3 až 5,8 metru. V Zoo Dvůr Králové nad Labem je chován relativně mladý samec. I tak už stihl překonat délku čtyř metrů a dále roste.

Krokodýl mořský Crocodylus porosus je jedním z neslibnějších kandidátů. Známý a respektovaný znalec krokodýlů Romulus Whiteker v roce 1980 osobně zaznamenal událost, kdy rybáři v Papui Nové Guinei na řece Fly River našli ve svých sítích utopeného samce o váze jedné tuny a délce 6,2 metru. 

Podrobnější informace zájemci najdou na webu Krokodýlí Zoo Praha.

Autor / zdroj: -red -

Reklama

Aktivní Dítě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.