KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna Skulptura v Botanické zahradě v Praze.
Akademický sochař Čestmír Suška změnil vyřazenou nádrž na palivo v rozhlednu
Rozhledna Skulptura v Botanické zahradě v Praze.  
Autor / zdroj foto: rozhledny.webzdarma.cz

Rozhledna Skulptura (Botanická zahrada Praha) / Praha

Rozhledna Skulptura stojící v Botanické zahradě nabízí výhled na panorama Prahy s výraznými dominantami jako je Žižkovský vysílač, Petřín, Hradčany, bývalý hotel International či výstaviště.

Vyřazená desetimetrová železná nádrž na palivo s vnitřním schodištěm, z níž akademický sochař Čestmír Suška vytvořil v roce 2012 umělecké dílo s názvem Skulptura. Tak vypadá rozhledna, která je od roku 2014 společně s dalšími kovovými sochami umístěna na nejvyšším bodě botanické zahrady v Praze Troji.

Půlkruhový výhled z malých průzorů ve výšce asi 7 metrů je omezen pouze jižním směrem. Jde vidět nádherné panorama Prahy s výraznými dominantami jako je Žižkovský vysílač, Petřín, Hradčany, bývalý hotel International či výstaviště. 

Cesta k rozhledně
Přístupová cesta od nádraží v Holešovicích vede kolem areálu výstaviště mezi budovou planetária a známým Maroldovo panoramatem bitvy u Lipan. Po rovné asfaltce projedete 900 metrů Stromovkou až k podjezdu pod železniční tratí. Odtud se přiblížíte k mostu přes plavební kanál. Po něm sjedete na Císařský ostrov a na jeho opačné straně po lávce pro pěší přejedete hlavní tok Vltavy. Přímo v ose lávky se vám na kopci na kraji lesa objeví rozhledna v botanické zahradě. Z lávky sjedete a po 200 metrech přímo rovně narazíte na Trojskou ulici. Zde odbočíte doleva a kolem zámecké hradby na jedné straně a hradby botanické zahrady na straně druhé se vydáte 600 metrů až k ostré levotočivé zatáčce v mírném kopci. Tady odbočíte doprava a stále Trojskou ulicí dojedete po sto metrech k první křižovatce, kde se dáte ostře doprava, Po padesáti metrech stanete u hlavní pokladny do botanické zahrady, kam je ovšem vjezd cyklistů zakázán. Skulptura se nachází na příkrém kopci na okraji řídkého borového lesa.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.